Leírás
A havasi fátyolvirág jellemzése
Elragadóan finom megjelenésű, laza virágszárakkal díszítő évelő a fátyolvirág. Teljesen télálló félörökzöld lombozata sziklakertekbe, vagy szegélynövényként, évelőágyásokba pedig csoportosan ültethető. Laza álernyős virágzata a tavasz folyamán, május-június tájékán virít. Támfalak és öntözött flórakosarak beültetésére is remek választás, mert megtöri azok merevségét, puhítja a falak vonalát párnaszerű megjelenésével.
A fátyolvirág igényei
Talajigény: Szárazságtűrő jelleme végett könnyen megél a homokos, száraz talajtípusokon is, ámbár a tápanyagdús talajokat előnyben részesíti. Ültetéskor adagoljunk szervestrágya granulátumot, vagy jó minőségű évelő tápanyagot a tövekhez. A folyamatot minden tavasszal megismételhetjük a tápanyag biztosítása érdekében, hogy bőséges legyen a virágfejlődés és optimális a növény fejlődése is.
Fényigény: Szereti a napfényes kertrészeket, ültessük teljes napra a fátyolvirágot.
Vízigény: Közepes, alacsony vízigényű évelő növény.
A fátyolvirág gondozása
A virágok elnyílását követően vágjuk vissza az elszáradt virágszárakat, így elősegítjük az őszi másodvirágzást. Az átültetést nem viseli túl jól, így igyekezzünk a végleges helyére ültetni a töveket.
A fátyolvirág növénytársítási lehetőségei
Kifejezetten alkalmas más szárazságot tűrő sziklakerti évelők társaként, úgymint a csodás virágpárnát alkotó pázsitviola, vagy a hófehér tatárvirág. Kőtörőfüvekkel történő összeültetése esetén is színezhetjük az ágyást. Egyéb alacsony növekedésű évelőkkel vegyítve színes és változatos szegélyt alkothatunk a kerti utak mentén. Ekkor 30 cm-ként ültessük a fátyolvirág töveit. Az árlevelű lángvirág, vagy a tengerparti pázsitszegfű is kitűnő szomszédság a fátyolvirág számára. Magasabbra növő, virágzó bokrokkal társítva, ügyeljünk a megfelelő tőtávolságra, de társításuk lehetséges a váltó virágzás miatt. A giga méretű virágokkal díszítő bugás hortenziák éppen kezdenek bimbózni, amikor a fátyolvirág már elvirágzott,