Díszcserjék

Termék szűrés

Virág szín szerint
Magasság szerint
Fényigény szerint
Virágzási idő szerint
Ár szerint
-
Rendezés:

Punica granatum Legrelliae K2 - Teltvirágú díszgránátalma

Cikkszám:no945
5.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Punica granatum Maxima Rubra K2 - Piros virágú díszgránátalma

Cikkszám:no946
5.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Acer palmatum Butterfly CS10,5 - Japán juhar

Cikkszám:no942
5.890 Ft
Kívánságlistára teszem

Photinia serratifolia Pink Crispy K2 - Tarka levelű korallberkenye

Cikkszám:no936
5.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Forsythia x intermedia Goldrausch K2 - Aranycserje

Cikkszám:no930
3.790 Ft
Kívánságlistára teszem

Picea glauca Alberta Globe K2 - Törpe gömb cukorsüvegfenyő

Cikkszám:no897
4.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Magnolia soulangeana FL - Nagyvirágú liliomfa

Cikkszám:no885
14.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Magnolia stellata FL - Csillagvirágú liliomfa

Cikkszám:no886
9.390 Ft
Kívánságlistára teszem

Magnolia Susan FL - Nagyvirágú liliomfa

Cikkszám:no887
13.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Taxus baccata FL - Közönséges tiszafa

Cikkszám:no888
12.490 Ft
Kívánságlistára teszem

Díszcserjék

A díszcserjék kertjeink egyik legváltozatosabb és legsokoldalúbb növényei, amelyek esztétikai értéket képviselnek, és a biodiverzitást is növelik. Virágzó, színes lombú vagy különleges megjelenésű fajtáik révén egész évben díszíthetik a környezetet. Egy jól megválasztott díszcserje más növényekkel kombinálva is harmonikus összhatást nyújt.

Díszcserjék változatos megjelenési formái

Rengeteg mutatós fajta létezik, mindegyik eltér egy kicsit a másiktól. Egyes fajok virágpompájukkal hívják fel magukra a figyelmet, míg mások a lombszínükkel vagy egyedi ágrendszerükkel nyújtanak különleges látványt.

Virágzó díszcserjék

A virágzó típusok a legnépszerűbbek közé tartoznak, hiszen a tavasztól őszig tartó időszakban folyamatosan színes virágokkal kápráztatják el a kerttulajdonosokat. A cserjés pimpó (Potentilla fruticosa) például hosszú virágzási ideje és aranysárga virágai miatt kedvelt választás. Az illatos bangita (Viburnum carlesii) illatos virágokkal is díszít, így kerti pihenőhelyek közelében is remekül mutat.

Lombszínükkel díszítő fajták

Egyes fajták különleges lombszínükkel tűnnek ki. Az ősszel élénkpiros lombszínt öltő törpe szárnyas kecskerágó (Euonymus alatus ‘Compactus’) az egyik leglátványosabb ilyen növény. A japán juhar (Acer palmatum) pedig finoman szeldelt leveleivel és bordó, narancs vagy sárgás árnyalatú lombozatával egész évben dekoratív megjelenést biztosít.

Különleges megjelenésű növények

Vannak fajták, amelyek egyedi formájuk vagy különleges ágrendszerük miatt válnak a kert ékességévé. Az örökzöld havasi eukaliptusz (Eucalyptus pauciflora) például egzotikus hatást kelt világos kérgével és keskeny, ezüstös levelével, így akár mediterrán vagy modern kertekben is jól mutat.

Telepítés és társítás

A megfelelő növények kiválasztása mellett fontos a helyes telepítés és társítás. Egyes növények önmagukban is impozáns látványt nyújtanak, míg mások csoportosan ültetve érvényesülnek leginkább.

Szoliter növények jellemzői

A szoliterként ültetett díszcserjék általában nagyobb méretűek és különleges megjelenésűek. Az elegáns japán juhar egyedülálló lombszínével és formájával kiemelkedik a kert többi növénye közül, így sziklakertben vagy gyepfelületek közepén is kiváló választás.

Csoportos telepítésre alkalmas fajták

Ha nagyobb területet szeretnénk beültetni, érdemes olyan fajtákat választani, amelyek egymással harmonizálnak. A sárga tarkassom (Cornus alba ‘Aurea’) csoportosan ültetve üde, vidám hatást kelt, míg a különböző színű kecskerágók kombinációja szép kontrasztokat eredményezhet.

Talajelőkészítés és ültetési távolságok

A sikeres telepítés egyik alapja a megfelelő talajelőkészítés. A legtöbb díszcserje a jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajt kedveli. Ültetés előtt érdemes komposzttal vagy szerves trágyával javítani a föld minőségét. Az ültetési távolságok fajtától függően eltérnek; kisebb bokrokat 50-100 cm-re, míg nagyobbakat akár 2-3 méterre is telepíthetünk egymástól.

Díszcserjék szakszerű gondozása

A díszcserjék szépségét és egészségét hosszú távon csak megfelelő gondozással őrizhetjük meg. A metszés, öntözés, tápanyagellátás és növényvédelem mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a cserjék dúsan növekedjenek és bőségesen virágozzanak.

Metszési időpontok és technikák

A metszés időpontja és módja fajtánként eltérhet. A tavasszal virágzó cserjéket, mint például a bangitákat, a virágzás után érdemes metszeni, míg a nyáron virágzó fajtákat tavasszal visszavághatjuk. A rendszeres ritkító metszés segít a növény formájának megtartásában és a beteg vagy elöregedett ágak eltávolításában.

Öntözési és tápanyagutánpótlási igények

A növények vízigénye eltérő, de a legtöbb faj számára a rendszeres, de mérsékelt öntözés az ideális. Különösen a száraz időszakokban fontos a megfelelő vízellátás, hogy a növények ne sínylődjék meg a forró nyarat. Az évi egy-két alkalommal történő trágyázás szerves trágyával vagy lassú lebomlású műtrágyával hozzájárul a növények egészséges fejlődéséhez.

Növényvédelem és téliesítés

Időnként megtámadhatják kártevők vagy gombás betegségek, ezért érdemes rendszeresen ellenőrizni őket, és szükség esetén növényvédő szereket alkalmazni. A fagyérzékeny fajokat télire lombbal, mulccsal vagy jutazsákkal takarhatjuk, hogy megvédjük őket a hidegtől.

A díszcserjék megfelelő gondozás mellett hosszú éveken át díszíthetik kertünket. A Gardencentrum kínálatában megtalálhatod az ideális növényt kertedbe.