Leírás
Ismerd meg a Potentilla fruticosa cserjés pimpót!
Rendkívül sok virágot hoz, csoportosan ültetve üde, színes virágfoltja lehet a díszkerteknek. Virágszíne különleges, barackrózsaszín, enyhesárga középpel. Élénk színű virágzata a túl erős napfényben fakulhatnak, így érdemes csak délig tartó napsütötte helyre ültetni, ahol a nap további időszakéban már csupán félárnyékban részesül. Érdemes tehát nagyobb bokrok elé, vagy mellé ültetni, amelyek védelmet nyújthatnak a nap túl erős sugarai ellen. Nem igényel sok törődést, a kártevők elkerülik, jól bírja a szárazságot. Tavasszal érdemes visszametszeni és intenzívebb lesz a virágzása.
GARDENCENTRUM.HU TIPP: Ültessük csoportosan,napos területekre. Meleg, déli fekvésű területek bevirágoztatására is igen alkalmas. Hosszas virágzásával és alacsony gondozásigényével hamar kedvencünkké válik!
Mekkorára növekszik a cserjés pimpó?
A megfelelő adottságok biztosítása mellett akár 80-100 cm magasságot is eléri. Az évek alatt szép bokorrá fejlődik.
Milyen szélességűre növekszik a cserjés pimpó?
A fiatalabb Potentilla fruticosa tövek 30-40 cm szélesek, melyek aztán 60-80 cm szélességű bokorrá növekednek.
A cserjés pimpó igényei, gondozása
Fényigény: Legszebben a napos helyeken fejlődik. Napra ültetve ügyeljünk a rendszeres öntözésre, meghálálja! Kerüljük ültetésekor a mélyárnyékos ágyásokat, mert a virághozam gyérül, a bokor megritkul és felnyurgul.
Vízigény: Alacsony, közepes, nem nagy vízigényű díszcserje, jól bírja a száraz periódusokat.
Talajigény: A pimpó csekély igényű, soványabb talajokon is kielégítően fejlődik, de meghálálja a tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő képességű talajokat. Használjunk jó minőségű virágföldet az ültetése során. Ültetéskor alkalmazzunk évelő tápanyagot, vagy szervestrágya granulátumot.
Virágzási idő: Tavasszal és nyáron nyílik, egészen a fagyokig, de a fő virágzása májustól augusztusig tart.
Virágszín: Barackos-sárgás virágszirmokkal nyílik tavasszal és nyáron. Meleg ősz esetén virágzása akár október végéig is eltart.
Gondozása: Kora tavasszal a vesszők visszametszésével ösztönözhetjük a minél magasabb virághozamra. Évközben egyéb gondozási tennivalónk nincsen, csupán az esetlegesen kusza vesszők visszavágása. De ezt a munkafolyamatot is érdemes a virágzás után elvégezni, mert ha a bimbók nyílása előtt végezzük, akkor eltávolítjuk a virágokat.