Leírás
A Spaethii som jellemzői
Elsősorban színes vesszőiért és tarka leveleiért ültetjük, közepes és nagy kertek dísznövényeként. Sövényként is ültethetjük, ekkor a javasolt tőtávolsága 80-100 cm. A vesszők nyírását tavasszal, a hajtásnövekedés után végezzük. A továbbiakban alaktartó jelleggel igényli a metszést. Lombhullató, 1,5- 2 méter magasra növő, színes vesszejű, izgalmas díszcserje. Virágzása májusban és júniusban tart, fehér apró bogernyő virágzata van. Mozgalmasan tarka leveleivel nyáron elkápráztat, hiszen bármilyen üres és kopár sarkot kitölt a kertben. Gondozási igénye alacsony, a kártevők sem szeretik annyira, télen csodásan izzó vesszői élénken “világítanak” az ágyásban, remek kiegészítői az örökzöldeknek! Teljesen télálló díszcserje.
Hova ültessük a Spaethii somot?
GARDENCENTRUM.HU TIPP: Ültessük a kert végében lévő sarkokba, élénk színfoltot eredményezve a messze is látható színes vesszőivel. Ültethetünk elé színes virágú törpecserjéket, pl. levendula, gyöngyvessző, vagy virágzó évelőket, mint pl. őszirózsa és cickafark.
A Cornus alba Spaethii igényei
Talajigény: Jó vízáteresztő képességű, laza szerkezetű, üde talajtípusokat kedvel a legjobban a Spaethii som.
Vízigény: Közepes/alacsony, a rendszeres öntözést meghálálja.
Fényigény: Napos/ félárnyékos helyre ültessük, de árnyékba semmiképpen, mert a bokor megritkul. Gyönyörű őszi lombszíneződése legjobban a napon érvényesül.
Gondozása: Ültetés után a töveket rendszeresen öntözzük a megfelelő begyökeresedéshez. Minden tavasszal és ültetéskor szervestrágya granulátumot adjunk a fehér som töveinek, így gondoskodhatunk a jó növénykondícióról és a buja levélzetről. A jó kondíció segíti a som szárazságtűrő képességét, a betegségek és kártevőkkel szembeni ellenállóképességét is.
Ültetés: Az ültetőgödörbe helyezzünk tövenként pár marék szervestrágya granulátumot a megfelelő tápanyag biztosítása végett. A gödör talaját M-Peat profi tőzeggel is feljavíthatjuk a kiváló eredés érdekében.