Leírás
Az örökzöld mirtuszlonc jellemzése
Puha, fényeszöld levelei örökzölden maradnak a vesszőkön a tél folyamán. Maximum 1- 1,5 méter magasságúra növekszik meg, így alkalmas szegélyek, kisebb térhatároló sövények telepítéséhez. A rendszeres nyírást remekül tűri. A barnás vesszőkön a nyár folyamán apró, illatos, ámbár jelentéktelen virágok fejlődnek, amelyekből érdekes, lila, gömbölyű termések fejlődnek ( A termés emberi fogyasztásra alkalmatlan, mérgező!). Ha nem szeretnénk, hogy termést érleljen, akkor a virágzást követően végezzük el a sövényvágást, amellyel eltávolítjuk a virágokat és ezzel a majdan fejlődő mérgező bogyókat is. Napon és félárnyékos helyeken is gyönyörűen fejlődik. Kitűnően bírja a száraz körülményeket és a városi klímát, ezért akár forgalmasabb utak és utcafrontok védősövényeként is ültethetjük.
A mirtuszlonc igényei
Fényigény: Magas, szereti a napos területeket, de kimagaslóan jól fejlődik a félárnyékos helyeken is.
Vízigény: Közepes és alacsony. A rendszeresen történő öntözés következtében egyöntetűbb növekedést, jobb növénykondíciót várhatunk.
Talajigény: Csekély igényei vannak a mirtuszloncnak a talajt illetően is, az általános kerti talajokon is gyönyörűen hajt.
A mirtuszlonc ápolása
A kihajtást követően nyírott sövényként való felhasználásakor rendszeres, hat hetente történő sövényvágás javasolt, így megtartható a tömött, zárt sövényforma. Az esetlegesen elhanyagolt, vagy elöregedett mirtuszlonc töveket erőteljes visszavágással friss hajtások növesztésére ösztönözhetjük. A mirtuszlonc levelei puhák, míg vesszői merevek, így könnyen nyírhatóak. Ültetéskor adagoljunk 1 marék / tő érett szarvasmarhatrágyát a megfelelő gyökeresedés és fejlődés érdekében.
Milyen növényekkel társítsam a mirtuszloncot?
Örökzöld lombozata mellett kitűnően mutatnak a sárgaszínű virágok, ide kattintva olvashatsz bővebben róluk! Érdemes alacsonyabb évelő növényeket az előterébe ültetned, mint amilyen a lángvirág, tatárvirág, szellőrózsa. Remekül mutat alacsony, nyírott sövényként ültetve is!