Leírás
Miben különbözik a Tardiva bugás hortenzia?
Legfőképpen hatalmas termetű bokrával és virágzatának lazaságával tűnik ki a legtöbb bugás hortenzia közül. Bár bugái nagyméretűek, amelyek 20-25 cm hosszúak is lehetnek, a virágok rajta elszórtan csüngnek. Ez adja a Tardiva különleges megjelenését is. A nagyobb méretű meddő virágok szépen kiemelkednek, nem pedig csoportosulva állnak. A bugás hortenziák közül az egyik leghatalmasabb bokormérettel a Tardiva rendelkezik. Magassága 2-3 méter körül alakul, míg szélessége is igencsak 2 méter körüli. Fehér színű virágait a nyár második felében hozza,melyek heteken át díszítik a lombhullató bokrot. A Tardiva virágbugái a nyár végére rózsaszínesre változnak át.
Milyen igénye van a Tardiva bugás hortenziának?
Fényigény: Napra vagy félárnyékra ültessük a Tardiva bugás hortenziát, hogy a legpompásabb virághozamban legyen részünk. Árnyékban a bokor megritkul és a virágzás is elmarad.
Vízigény: Közepes vízigénnyel rendelkezik a Tardiva bugás hortenzia. A virágzás időszakában öntözzük rendszeresen, hogy a megfelelő virághozamot produkálhassa Tardiva bugás hortenziánk. Ültetést követően alaposan öntözzük be. Az öntözővízbe oldjunk fel hortenziatápot, amely hozzájárul a gyökérképződéshez és a virághozamot is növeli. A bimbóképzés időszakában ügyeljünk a rendszeres öntözésre.
Talajigény: Általános kerti talajokon is szépen fejlődik, de adhatunk ültetőföldjéhez M-Peat virágföldet is a maximális ellátáshoz. Az ország legtöbb talajtípusán nevelhető. Ültetéskor, majd a nevelésekor adjunk évelő tápanyagot, vagy szervestrágya granulátumot az optimális növénykondíció és megfelelő virágképződés érdekében.
Gondozása: Minden tavasszal vágjuk vissza a tavalyi vesszők felső egyharmad részét. Ez hozzájárul a szép virágzáshoz, hiszen a Tardiva bugás hortenzia mindig az éves növekményen hozza virágbimbóit, így szükségünk van az új hajtásokra, melyek majd a virághozamot produkálják.