Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Hydrangea paniculata Sundae Fraise K3 - Bugás hortenzia
8.990 Ft

Hydrangea paniculata Sundae Fraise K3 - Bugás hortenzia

8.990 Ft
Cikkszám: no25

A Sundae Fraise hortenzia mutatós, kúp alakú virágai kezdetben fehérek, melyek később rózsaszínűvé változnak. Virágzása nyár közepétől szeptember végéig tart. Lombhullató, 1,3-1,5 méter magas, kimagasló díszítőértékű cserje. Méret:19 cm átmérőjű cserépben, évszaknak megfelelő állapotban.

Nézd meg, hogyan csomagolunk!

Szállítási díj: 1.990 Ft
Elérhetőség: Érdeklődés leadása
Átlagos értékelés: 8
Jelölje be azokat a kiegészítő termékeket, amiket még a kosárba szeretne tenni!

Leírás

Mit érdemes tudnunk a Sundae Fraise bugás hortenziáról?

Hosszan virágzó, nagyméretű virágbugákkal rendelkező lombhullató, gyönyörű díszcserje. Ültetése félárnyékos és napos helyre egyaránt történhet. A Sundae Fraise bugás hortenzia magassága kifejlett korában eléri az 1,3-1,5 méteres magasságot. Szélessége 1-1,5 méter körüli. Télállósága remek, akár mínusz 20-25 fokig is bírja  a teleinket. Talaj szempontjából viszonylag igénytelen a Sundae Fraise bugás hortenzia, semleges kémhatású vagy enyhén savas közegben érzi igazán jól magát. Folyamatos öntözés mellett fog gazdagon és szépen virágozni. Ősszel a virágokat rajta lehet hagyni a szárakon, így egész télen díszítenek barna szárazvirág formájában. A Sundae fraise bugás hortenzia egyike a leghosszabban virágzó díszcserjéknek. Nyár közepétől várhatjuk a hatalmas virágfejeket. Csodás, haragoszöld lombozattal és mélybarna vesszőkkel rendelkezik. A virágok eleinte zöld bimbóban kezdenek, melyből fokozatosan nyílnak majd a fehér, enyhe rózsaszín, és végül mélyrózsaszín, szinte pirosas árnyalatban a virágok. Csodás színátmenet jellemzi a Sundae fraise bugás hortenzia virágzatát. Az apró virágszirmok egy akár 10-15 cm hosszúságú virágbugába rendeződve virítanak, szinte beterítve a teljes bokrot.

Nehezen nevelhető a Sundae fraise bugás hortenzia?

Magabiztosan kijelenthetjük, hogy rendkívül könnyű a bugás hortenzia nevelése. Szereti a napot, a megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot és a rendszeres öntözést. Mivel az éves vesszőkön hozza a leghatalmasabb virágfejeket, így rendkívül lényeges ápolási folyamat a bugás hortenzia tavaszi visszametszése. Minden tavasszal az összes vesszőt vágjuk vissza, vagyis a vesszők felső ( legalább) harmadát távolítsuk el. Ha ezeket betartjuk, akkor könnyű dolgunk lesz, mert hatalmas virágokkal hálálja meg a szakszerű gondoskodást a bugás hortenziánk. 

Hogyan gondozzam a Sundae fraise bugás hortenziát?

Az általunk nevelt Sundae Fraise bugás hortenziák erős, egészséges állapotban kerülnek szállításra, jól csomagolhatóak. Átvételüket követően az ültetés után a rendszeres öntözés és a tápanyagellátás fontosságára ügyeljünk.

A Sundea Fraise bugás hortenziát tavasszal érdemes megmetszeni, ekkor a hajtások 1/3 részét távolítsuk el a megfelelő virághozam érdekében. Minden tavasszal javasolt 2-3 marék szervestrágyát adagolni a tövekhez. A megfelelő kálium hatóanyag hatására fog rendkívül bőségesen virágozni a Sundae Fraise bugás hortenzia. Tavasszal és ősszel is javasolt 5-10 dkg/tő kálium túlsúlyos NPK műtrágyát kiszórni a tövekhez. 

Hogyan kell megmetszeni a bő virágzáshoz a Sundae fraise bugás hortenziát?

Általánosságban elmondható, mint ahogyan azt már fentebb is említettük, hogy a vesszők (legalább) felső egyharmadát kell tavasszal visszavágni a bugás hortenziák bő virágzásának érdekében. Ezek a bugás hortenzia fajok az éves új növekményen hozzák a virágaikat, ezért is nagyon lényeges a tavaszi metszés. Nagyjából áprilisra tehető a bugás hortenziák metszése, amikor az első levelek már megmutatkoznak. A vágás helye mindig egy-két centire egy egészséges rügy, vagy rügypár felett legyen. Az évek során megfigyeltük a Gardencentrumnál nevelt hortenziák esetében, hogyha erősen visszametsszük a bugás és cserjés hortenziákat (csak 20-30 cm szárat hagyunk a talajszint felett), akkor kevesebb, viszont nagyobb méretű virágokat fognak hozni a tövek. Az enyhébb metszés hatására magasabban fognak elhelyezkedni a virágok, darabszámra több lesz belőlük, viszont valamivel kisebb méretűek lesznek. A metszés hatására feltorlódnak a tápanyagok, illetve növekszik a hormontermelés, amivel hozzájárulunk, hogy az alsóbb hajtásrészeken lévő alvórügyeket is kihajtásra serkentsük. Érdemes kísérletezni a metszéssel a különböző fajtáknál és megfigyelni, hogyan reagál a mi kertünkben az adott fajta. A metszés mellett a Gardencentrumnál folyamatos, a hortenziák számára összeállított tápanyagkeveréket adagolunk, ami szintén nagymértékben hozzájárul a megfelelő virágmennyiség eléréséhez. A bugás és cserjés hortenziákon, ha rajta hagyjuk télire a megbarnult virágokat meg tudjuk védeni a rügyeket a tél végi, illetve kora tavaszi fagysérülésektől.

Hova ültesd a Hydrangea paniculata Sundae Fraise hortenziát?

Ültethető önállóan szoliter növényként, vagy különleges, virágzó hortenziasövény is kialakítható belőle. Sövénynek ültetve a javasolt tőtávolság 1 méter. A töveket, illetve a virágágyást takarjuk mulccsal, fenyőkéreggel. A természetes talajtakarás segít megőrizni a hortenzia tövek nedvességtartalmát. A tavaszi lombosodást követően is mutatós hajtás és levélrendszer jellemzi, ezért már a virágzást megelőzően is szépen fejlődik. Vegyes virágágyásokban, előkertekben is remekül fog díszíteni kezdetben fehér, majd rózsaszín virágaival. Szereti a napos, esetleg félárnyékos helyeket. Nagyméretű virágai miatt ültessük védett helyre, házfal, vagy kerítés mellé.

Kiválóan összeültethető alacsony évelőkkel, mint pl. a levendula ,az aranysárga kakukkfű, vagy éppen a hosszasan virágzó pimpó.

Tövét takarhatjuk örökzöld talajtakarókkal, mint amilyen pl. a kúszó madárbirs. A Sundae fraise bugás hortenzia  elnyílását követően kezd virágba borulni a szellőrózsa pompázatos virágaival, így érdemes a közelében ezeket a kései évelőket is alkalmazni. 

Kerítés elé ültetve folytonos növénysorban párosítsuk élénk és díszes levelű örökzöldekkel, mint például a korallberkenye

Így ültesd el a Sundae Fraise bugás hortenziát

A tavaszi és őszi időszak a legideálisabb a tövek elültetésére, hiszen ekkor megfelelő a talaj nedvességtartalma és hőmérséklet is. Erős, konténeres növényeket nyáron is ültethetünk, csak jobban oda kell figyelni a megfelelő mennyiségű, és rendszeres öntözésre. A hely kiválasztásakor vegyük figyelembe a bugás hortenzia fajta térigényét. A Sundae fraise bugás hortenzia térállása kb 1 tő / m2. Érdemes tudnunk, hogy a magasabb típusú bugás hortenziák, mint pl. a Phantom bugás hortenzia akár 2 méter magasra is megnő és akár ugyanilyen széles bokorrá is fejlődik,  míg a Little spooky törpe bugás hortenzia fajta fele ekkora térigénnyel bír.

Az ültetőgödör legalább kétszer akkora legyen, mint a cserépméret. Javítsuk a talaj szerkezetét szervestrágyával, enyhén savanyú földkeverékkel (M-Peat) és adhatunk még kálium túlsúlyos műtrágyát is a földhöz. Érdemes csepegtető öntözést kialakítani, hogy egyenletes legyen a bugás hortenzia vízellátása, erre fordítsunk fokozott figyelmet a virágzás (június-július) kezdetétől. A talajnak folyamatosan nedvesnek kell lennie, de ne álljon meg a pangóvíz, eressze át a vizet. A nedvesség megőrzése érdekében takarjuk fenyőkéreggel, faaprítékkal a töveket. Az ültetőgödörbe ne kerüljön mélyebbre a tő, a talajszint ott legyen, ahogyan a termesztő cserépben is volt, ezt követően pedig alaposan tömörítsük a földlabda körül a talajt. Az ültetés után alaposan öntözzük be a tövet, álljon meg rajta a víz. Ez segít kiszorítani a levegőt a gyökér és talaj közül, így biztos lesz az eredés, és megfelelő a gyökérfejlődés.

Gardencentrum.hu TIPP a Sundae fraise bugás hortenzia díszcserjéhez:

Hosszan díszítő, szárazvirág dísznek is gyűjthetünk a csodás virágokból. Ekkor teljes nyílásban- de még az elnyílás előtt hosszú virágszárral szedjünk a virágzó vesszőkből. A virágfejeket lefelé lógatva egy jól szellőző, árnyékos ,meleg helyen akasszuk fel a legfeljebb 1-3 szálból álló csokrokat. Az így lógó virágbugák csodásan kiszáradnak, színüket sokáig megőrzik. Ha mégis bebarnulnak, az annak a jele, hogy még vagy nem volt megfelelő nyílásban a virágfej, vagy pedig már túlnyíltak a szirmok. Évről-évre próbálkozzunk, mert megéri, sikerülni fog!

Teljes név: Hydrangea paniculata Sundae Fraise - Bugás hortenzia- rózsaszín (ejtsd: Hidrangea panikuláta Szándé Fréjz)

Vélemények

5.00
8 értékelés
8
0
0
0
0
2023. 07. 20. -
2023. 07. 18. -
Nagyon szép állapotú, egészséges, virágzó állapotú növényt kaptam, teljesen elégedett vagyok vele.
2023. 05. 02. -
A növények egészségesen, évszaknak megfelelő állapotban erkeztek meg. Nagyon gondos csomagolásban, sérülésmentesen!
2023. 03. 31. -
Szép nagy növényt kaptam, jó nagy cserépbe ültetve. Már most szépen hozza a leveleit.
2023. 03. 13. -
Sziasztok! Nekem màr van pár bugàs hortenziàm. A legszebb ès igénytelenebb növény a kertemben egyszerűen imádom!❤️
2022. 09. 24. -
Tartottam az online rendeléstől, ezért először telefonon érdeklődtem ,ahol készségesen elmagyaráztak mindent a növény nevelésről,szállításról. Gondos csomagolásban kaptam meg a hortenziámat, tökéletesen elégedett vagyok,csak ajánlani tudom a gardencentrumot!
2022. 08. 25. -
Nagyon szép hortenziákat kaptam! köszönöm a kedves kiszolgálást!
2022. 08. 10. -
A kepen lathato meretben kaptam meg a novenyeket,gondosan be voltak csomagolva,szep eros tovek erkeztek.

Youtube videók

Leírás és Paraméterek

Mit érdemes tudnunk a Sundae Fraise bugás hortenziáról?

Hosszan virágzó, nagyméretű virágbugákkal rendelkező lombhullató, gyönyörű díszcserje. Ültetése félárnyékos és napos helyre egyaránt történhet. A Sundae Fraise bugás hortenzia magassága kifejlett korában eléri az 1,3-1,5 méteres magasságot. Szélessége 1-1,5 méter körüli. Télállósága remek, akár mínusz 20-25 fokig is bírja  a teleinket. Talaj szempontjából viszonylag igénytelen a Sundae Fraise bugás hortenzia, semleges kémhatású vagy enyhén savas közegben érzi igazán jól magát. Folyamatos öntözés mellett fog gazdagon és szépen virágozni. Ősszel a virágokat rajta lehet hagyni a szárakon, így egész télen díszítenek barna szárazvirág formájában. A Sundae fraise bugás hortenzia egyike a leghosszabban virágzó díszcserjéknek. Nyár közepétől várhatjuk a hatalmas virágfejeket. Csodás, haragoszöld lombozattal és mélybarna vesszőkkel rendelkezik. A virágok eleinte zöld bimbóban kezdenek, melyből fokozatosan nyílnak majd a fehér, enyhe rózsaszín, és végül mélyrózsaszín, szinte pirosas árnyalatban a virágok. Csodás színátmenet jellemzi a Sundae fraise bugás hortenzia virágzatát. Az apró virágszirmok egy akár 10-15 cm hosszúságú virágbugába rendeződve virítanak, szinte beterítve a teljes bokrot.

Nehezen nevelhető a Sundae fraise bugás hortenzia?

Magabiztosan kijelenthetjük, hogy rendkívül könnyű a bugás hortenzia nevelése. Szereti a napot, a megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot és a rendszeres öntözést. Mivel az éves vesszőkön hozza a leghatalmasabb virágfejeket, így rendkívül lényeges ápolási folyamat a bugás hortenzia tavaszi visszametszése. Minden tavasszal az összes vesszőt vágjuk vissza, vagyis a vesszők felső ( legalább) harmadát távolítsuk el. Ha ezeket betartjuk, akkor könnyű dolgunk lesz, mert hatalmas virágokkal hálálja meg a szakszerű gondoskodást a bugás hortenziánk. 

Hogyan gondozzam a Sundae fraise bugás hortenziát?

Az általunk nevelt Sundae Fraise bugás hortenziák erős, egészséges állapotban kerülnek szállításra, jól csomagolhatóak. Átvételüket követően az ültetés után a rendszeres öntözés és a tápanyagellátás fontosságára ügyeljünk.

A Sundea Fraise bugás hortenziát tavasszal érdemes megmetszeni, ekkor a hajtások 1/3 részét távolítsuk el a megfelelő virághozam érdekében. Minden tavasszal javasolt 2-3 marék szervestrágyát adagolni a tövekhez. A megfelelő kálium hatóanyag hatására fog rendkívül bőségesen virágozni a Sundae Fraise bugás hortenzia. Tavasszal és ősszel is javasolt 5-10 dkg/tő kálium túlsúlyos NPK műtrágyát kiszórni a tövekhez. 

Hogyan kell megmetszeni a bő virágzáshoz a Sundae fraise bugás hortenziát?

Általánosságban elmondható, mint ahogyan azt már fentebb is említettük, hogy a vesszők (legalább) felső egyharmadát kell tavasszal visszavágni a bugás hortenziák bő virágzásának érdekében. Ezek a bugás hortenzia fajok az éves új növekményen hozzák a virágaikat, ezért is nagyon lényeges a tavaszi metszés. Nagyjából áprilisra tehető a bugás hortenziák metszése, amikor az első levelek már megmutatkoznak. A vágás helye mindig egy-két centire egy egészséges rügy, vagy rügypár felett legyen. Az évek során megfigyeltük a Gardencentrumnál nevelt hortenziák esetében, hogyha erősen visszametsszük a bugás és cserjés hortenziákat (csak 20-30 cm szárat hagyunk a talajszint felett), akkor kevesebb, viszont nagyobb méretű virágokat fognak hozni a tövek. Az enyhébb metszés hatására magasabban fognak elhelyezkedni a virágok, darabszámra több lesz belőlük, viszont valamivel kisebb méretűek lesznek. A metszés hatására feltorlódnak a tápanyagok, illetve növekszik a hormontermelés, amivel hozzájárulunk, hogy az alsóbb hajtásrészeken lévő alvórügyeket is kihajtásra serkentsük. Érdemes kísérletezni a metszéssel a különböző fajtáknál és megfigyelni, hogyan reagál a mi kertünkben az adott fajta. A metszés mellett a Gardencentrumnál folyamatos, a hortenziák számára összeállított tápanyagkeveréket adagolunk, ami szintén nagymértékben hozzájárul a megfelelő virágmennyiség eléréséhez. A bugás és cserjés hortenziákon, ha rajta hagyjuk télire a megbarnult virágokat meg tudjuk védeni a rügyeket a tél végi, illetve kora tavaszi fagysérülésektől.

Hova ültesd a Hydrangea paniculata Sundae Fraise hortenziát?

Ültethető önállóan szoliter növényként, vagy különleges, virágzó hortenziasövény is kialakítható belőle. Sövénynek ültetve a javasolt tőtávolság 1 méter. A töveket, illetve a virágágyást takarjuk mulccsal, fenyőkéreggel. A természetes talajtakarás segít megőrizni a hortenzia tövek nedvességtartalmát. A tavaszi lombosodást követően is mutatós hajtás és levélrendszer jellemzi, ezért már a virágzást megelőzően is szépen fejlődik. Vegyes virágágyásokban, előkertekben is remekül fog díszíteni kezdetben fehér, majd rózsaszín virágaival. Szereti a napos, esetleg félárnyékos helyeket. Nagyméretű virágai miatt ültessük védett helyre, házfal, vagy kerítés mellé.

Kiválóan összeültethető alacsony évelőkkel, mint pl. a levendula ,az aranysárga kakukkfű, vagy éppen a hosszasan virágzó pimpó.

Tövét takarhatjuk örökzöld talajtakarókkal, mint amilyen pl. a kúszó madárbirs. A Sundae fraise bugás hortenzia  elnyílását követően kezd virágba borulni a szellőrózsa pompázatos virágaival, így érdemes a közelében ezeket a kései évelőket is alkalmazni. 

Kerítés elé ültetve folytonos növénysorban párosítsuk élénk és díszes levelű örökzöldekkel, mint például a korallberkenye

Így ültesd el a Sundae Fraise bugás hortenziát

A tavaszi és őszi időszak a legideálisabb a tövek elültetésére, hiszen ekkor megfelelő a talaj nedvességtartalma és hőmérséklet is. Erős, konténeres növényeket nyáron is ültethetünk, csak jobban oda kell figyelni a megfelelő mennyiségű, és rendszeres öntözésre. A hely kiválasztásakor vegyük figyelembe a bugás hortenzia fajta térigényét. A Sundae fraise bugás hortenzia térállása kb 1 tő / m2. Érdemes tudnunk, hogy a magasabb típusú bugás hortenziák, mint pl. a Phantom bugás hortenzia akár 2 méter magasra is megnő és akár ugyanilyen széles bokorrá is fejlődik,  míg a Little spooky törpe bugás hortenzia fajta fele ekkora térigénnyel bír.

Az ültetőgödör legalább kétszer akkora legyen, mint a cserépméret. Javítsuk a talaj szerkezetét szervestrágyával, enyhén savanyú földkeverékkel (M-Peat) és adhatunk még kálium túlsúlyos műtrágyát is a földhöz. Érdemes csepegtető öntözést kialakítani, hogy egyenletes legyen a bugás hortenzia vízellátása, erre fordítsunk fokozott figyelmet a virágzás (június-július) kezdetétől. A talajnak folyamatosan nedvesnek kell lennie, de ne álljon meg a pangóvíz, eressze át a vizet. A nedvesség megőrzése érdekében takarjuk fenyőkéreggel, faaprítékkal a töveket. Az ültetőgödörbe ne kerüljön mélyebbre a tő, a talajszint ott legyen, ahogyan a termesztő cserépben is volt, ezt követően pedig alaposan tömörítsük a földlabda körül a talajt. Az ültetés után alaposan öntözzük be a tövet, álljon meg rajta a víz. Ez segít kiszorítani a levegőt a gyökér és talaj közül, így biztos lesz az eredés, és megfelelő a gyökérfejlődés.

Gardencentrum.hu TIPP a Sundae fraise bugás hortenzia díszcserjéhez:

Hosszan díszítő, szárazvirág dísznek is gyűjthetünk a csodás virágokból. Ekkor teljes nyílásban- de még az elnyílás előtt hosszú virágszárral szedjünk a virágzó vesszőkből. A virágfejeket lefelé lógatva egy jól szellőző, árnyékos ,meleg helyen akasszuk fel a legfeljebb 1-3 szálból álló csokrokat. Az így lógó virágbugák csodásan kiszáradnak, színüket sokáig megőrzik. Ha mégis bebarnulnak, az annak a jele, hogy még vagy nem volt megfelelő nyílásban a virágfej, vagy pedig már túlnyíltak a szirmok. Évről-évre próbálkozzunk, mert megéri, sikerülni fog!

Teljes név: Hydrangea paniculata Sundae Fraise - Bugás hortenzia- rózsaszín (ejtsd: Hidrangea panikuláta Szándé Fréjz)