Leírás
A Weekend aranycserje ismertetői
A tavasz hírnökeként még rügyfakadás előtt megjelennek az aranycserje élénksárga virágai, amelyek a cserje egész ágrendszerét beborítják és üde színfoltot festenek az ébredező természetben. Egy középmagas változat lévén kifejlett korban az 1-1,5 m magasságot éri el, hajtásai feltörőek, levelei ősszel sárgára színeződnek, majd lehullanak. A gazdagon virágzó díszcserje nem igényel túl sok karbantartási munkát, környezetére nézve sem válogat. A fagyos időjárást jól tűri, kevés kártevő vagy betegség támadhatja meg, de a levéltetvek megjelenésére érdemes figyelned.
Hogyan gondozd a Weekend aranycserjét?
Talajigény: Ültesd nem túl kötött, átlagos kerti talajba. Az ültetőgödör aljába szórhatsz szervestrágyát, amelyet később meghálál a növényed. A laza szerkezetű, jó vízgazdálkodású és tápanyagellátottságú földben szépen fog növekedni.
Vízigény: A fiatal növény rendszeres öntözésre szorul, később a közepes vízigénye miatt a nagy szárazságban időnként meglocsolhatod.
Fényigény: A kerted napos vagy félárnyékos részeiben fogja jól érezni magát.
Metszés: Az idősebb növényt kora tavasszal ifjító metszéssel bátorítsd új hajtások fakasztására, amivel egyben megakadályozhatod, hogy túlságosan besűrűsödjön a díszcserjéd.
Milyen növényekkel társíthatod a Weekend aranycserjét?
Alakíts ki tavaszi pompában díszelgő cserjecsoportokat, amelybe ültetheted a sötétrózsaszín virágú japánbirset, a különleges tarka levelű Miracle somot, de az örökzöldek közül is válogathatsz, hogy izgalmasabbá tedd a kompozíciót. A babérmeggy fényes leveleivel jól mutat a lombfakadás előtt virágzó cserjék mellett. Az aranycserje fókuszponttá válhat egy leylandi ciprus sövény előterébe ültetve. Virágos, nyírott vagy szabadon növő térelválasztót, esetleg sövényt is létesíthetsz belőle, a tövébe jól mutatnak a tavaszi hagymás növények, a kecses tulipánok, vagy a később virágzó nefelejcsek.