Leírás
Az Orange Ice japán borbolya
Ennek a borbolyafajtának a különlegessége a csodás lombszíne. Lombullató díszcserje, melynek levelei kihajtáskor zöldek, majd narancssárgává válnak, ezt a színt egész évben megtartják. Különleges részlet a levél világos színű széle, amely azt a benyomást kelti, mintha a leveleket jég szegélyezné. Levelei aprók, ovális alakúak, szárai tüskések. Virágai tavasszal, március-áprilisban nyílnak, vonzzák a méheket, ám díszítőérték szempontjából a virágok elhanyagolhatóak. Őszre érnek be piros bogyós termései, melyek szépen díszítenek a narancssárga levelek között.
A Berberis thunbergii Orange Ice igényei
Talajigény: Talajtípus szempontjából nem válogatós, a legtöbb talajon szépen fejlődik.
Vízigény: A japán borbolya kis vízigényű növény, jó szárazságtűrő, de a nagy nyári melegben figyelni kell a rendszeres locsolásra, annak érdekében, hogy a borbolyánk jó kondícióban legyen és megfelelően fejlődjön.
Fényigény: Napos vagy enyhén félárnyékos helyeket kedvel a japán borbolya, levelinek különleges színe napra ültetve érvényesül legjobban.
Gondozás: Mivel kompakt növekedésű díszcserje, metszeni csak alakító jelleggel szükséges.
Hova ültessük az Oragne Ice japán borbolyát?
Különleges piros-narancs lomszínének köszönhetően könnyen magára vonja a figyelmet. Szépen díszít alacsony szoliter cserjeként is, de értékes díszítőeleme a növényágyásnak, sziklakertnek. Társítható más hasonló környezetet kedvelő növényekkel, pl. tarka kutyatejjel vagy az aranysárga kakukkfűvel. Izgalmas hatást érhetünk el, ha sötét levelű növényekkel vegyesen ültetjük, ilyen pl. a kígyószakáll. Alacsony növekedésű törpe örökzöldekkel jó kontrasztot nyújt a borbolya narancs leveleivel, ennek érdekében ültethetjük pl. Mirjam tuja társaságába. Nagyobb kaspóba ültetve napos teraszon is nevelhető.