Leírás
Taxus media Stricta Viridis jellemzése
Ültethető szoliterként önmagában vagy csoportosan telepítve is állandó zöld színt visz a kertünkbe. Sövénynek ültetve tömött, egybefüggő növényfalat kapunk a tiszafából. Érdemes nagyobb méretű növényt ültetni, viszonylag lassú a növekedése. Levélzete kihajtáskor kezdetben sárgás színű. Ritkán, maximum évi egyszer kell megmetszeni, alaktartó jelleggel. A növekedését akkor tudjuk a leginkább felgyorsítani, ha rendszeresen öntözzük, illetve minden évben tavasszal szervestrágyát és örökzöld tápanyagot juttatunk ki a tövéhez.
A tiszafa gondozása
Talaj: Jó vízáteresztő képességű, laza szerkezetű üde talajba ültessük. Készítsünk nagy méretű ültetőgödröt, amibe szervestrágyát, tőzeget dolgozzunk be. Ez fogja elősegíteni a nagyméretű gyökérzet kialakítását, aminek következtében intenzívebb lesz a hajtásnövekedés.
Vízigénye: Közepes/alacsony, a rendszeres öntözést meghálálja, elősegíti a kiegyenlített növekedést.
Fényigény: Napos vagy félárnyékos helyre is ültethetjük.
Gondozása: Téli fagyokra nem érzékeny, viszonylag könnyen fentartható, csak alakító metszést igényel.
Milyen növényekkel társíthatom a tiszafát?
Egységesen zöld lombozata előtt kitűnően mutatnak a bugás hortenziák hatalmas virágai, melyek a nyár közepétől egészen őszig színesítik a kertet. A hosszan virágzó cickafark, évelő díszgyertya is harmonikus látványt nyújt a tiszafa előterében.