Salix caprea Kilmarnock K5 - Csüngő barka

A kisebb kertekben is előszeretettel ültetett Kilmarnock csüngő barka (kecskefűz) a tavaszi hangulat elengedhetetlen díszfája. Különleges, csüngő korona formàja méltán teszi híressé, hiszen márciusban nyíló barkavirágzata a fa teljes egészét beborítja.

Nem értékelt
Cikkszám: no9011
Szállítási díj: 1.990 Ft
Kívánságlistára teszem
13.990 Ft
Menny.:db
Ehhez a termékhez a következő kiegészítőket ajánljuk. Jelöld be, amiket a kosárba szeretnél tenni

Leírás

Milyen növény a Kilmarnock csüngő barka?

A Kilmarnock csüngő barka törzsmagassága 120 cm, itt található az oltás helye, ahonnan a csüngő barkafűz vesszői visszabókolva, a talajszintig hajolnak.  Ovális, elénk zöld színű levelei a virágzás után hajtanak ki. Tavasszal dús puha barkavirágzat borítja a vesszőket. Kis gondozásigényű, közkedvelt tavaszi díszfa. 

GARDENCENTRUM.HU TIPP: a csüngő barka  elvirágzása után 8-10 rügyre vágjuk vissza a vesszőket, a korona belsejétől haladva. Ezzel azt érjük el, hogy a korona a nyár folyamán szellőzik, ezzel kevésbé jó körülményeket teremtve a gombás megbetegedéseknek.


A Kilmarnock csüngő barka igényei:

Talajigény: A csüngő barka vagy barkafűz szereti a könnyen felmelegedő, laza és jó vízgazdálkodású talajokat. 

Fényigény: Szereti a napot, ültetéskor preferáljuk a teljes napsütötte kertrészeket a csüngőbarka számára.

Vízigény: A kecskefűzek közül a legszárazságtűrőbb, de fűz lévén szereti a rendszeres vízellátást. Nyaranta kifejezetten ügyeljünk a rendszeres locsolásra.

Hogyan ápoljam a csüngő barkát?

Az ágak az oltási pontnál indulva, mindig egymásra ráborulva bókolnak a földig, kialakítva ezzel egy különleges, gombakalapra hasonlító koronaformát. Ahhoz, hogy megfelelően szellőző és kompakt  koronaforma alakulhasson ki, rendszeresen metsszük meg a barkavirágzat elnyílását követően a tavasz második felében. Nézzük át szeretett fánkat és metsszük ki a sérült, vagy elszáradt gallyakat a törzstől kifelé haladva. Ügyeljünk arra, hogy az elszáradt vesszőket mindig tőből távolítsuk el, mert kedvező melegágyai a gomba-, és egyéb betegségeknek. A keletkezett vágási felületeket kezeljük le fagéllel. Mindig éles és fertőtlenített ollóval dolgozzunk, hogy ne hurcoljuk át betegséget egyik növényről a másikra.

A csüngő barka metszése

Idősebb korban a csüngő barka vesszői olyannyira lecsüngenek, hogy a talajt érve elkezdenek felkunkorodva az ég felé nőni. Mókás látvány ugyan, de váljunk meg a kínlódó ágaktól, és elnyílást követően vágjuk vissza a vesszőket 8-10 rügyre. Ügyeljünk arra, hogy mindig külső állású rügyre metszünk, hogy elkerüljük a keresztben , átellenesen növő kusza ágak kialakulását. A külső rügyből a csüngő barkafűz hajtása kifelé fog hajtani, ami szép, egységes és szakszerű gombakalap koronaformát eredményez. A csüngő koronaformából esetlegesen felfelé növő ágakat is tőből eltávolíthatjuk, hogy megőrizzük a bókoló formát. 

Hova ültethető a csüngő barka?


Alacsony termete végett alkalmas kisebb ágyásba, vagy bejárat melletti növényágyásba ültetni. Nagyobb méretű sziklakertekbe hangsúlyos pontként is ültethető. Teraszok mellé, vagy nagyobb kőedényekbe is ültethető. 

Értékelések

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Értékeld te is a terméket

Kapcsolódó termékek

Morus alba Pendula K7,5 - Csüngő eperfa

Cikkszám:AB0446
Kívánságlistára teszem

Salix integra Hakuro-Nishiki K3 - Tarka levelű japánfűz

Cikkszám:no182
9.990 Ft
Kívánságlistára teszem

Albizia julibrissin Chocolate Fountain K3 - Csüngő csoki selyemakác

Cikkszám:no9010
14.990 Ft
Kívánságlistára teszem