Leírás
A teltvirágú gránátalma jellemzői
Egy mediterrán hangulatot árasztó lombhullató díszcserje, amelyet kis fává is nevelhetsz, elültetheted a kertedbe vagy dézsába. Bárhogyan is döntenél, ha megtalálod az igényeinek megfelelő helyet, hálás lesz neked virágzásakor, amikor is bőségesen hozza telt és égőpiros, nagy méretű virágait. Mivel díszgránátalma, fontos tudni, hogy termést nem hoz. Származása miatt, hazánkban is a meleg és széltől védett kertrészekben fogja jól érezni magát, ezért ültesd házfal vagy kerítés mellé, akár teljes napra, mivel magas a fény- és hőigénye. A téli fagyoktól óvd a töveit takarással, ha dézsában neveled, akkor teleltesd világos, hűvös helyen. Érdemes még tudnod, hogy a betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló, de a levéltetvek olykor okozhatnak problémát. Az egészséges fejlődése és bő virágzása érdekében szervestrágya használatával javítsd a talaját.
A teltvirágú gránátalma gondozási útmutatója
Talajigény: Igénytelen a talajra, átlagos, jó vízáteresztő képességű, tápanyagban gazdag talaj megfelelő számára. Ültetéskor, az ültetőgödörbe egy pár marék szervestrágya adagolásával segítheted a fiatal növényt gyorsabban megtelepedni.
Vízigény: Közepes vízigényű növény, aszályban viszont gondoskodnod kell a rendszeres öntözéséről. Ha dézsában van a díszgránátalmád, az gyakoribb öntözést igényel, valamint rendszeres tápanyagutánpótlást.
Fényigény: Magas a fény- és a hőigénye ennek a díszcserjének, azonban egy kevés árnyékolást elvisel. Széltől védett helyre ültesd.
Milyen növényekkel társíthatod a teltvirágú gránátalmát?
Akár dézsában, akár a kertben neveled, a díszgránátalma egy különleges mediterrán növény, így a környezetének hangulatát is nagy mértékben meghatározza. Társítsd szintén mediterrán tájakra emlékeztető díszfüvekkel és szárazságtűrő évelőkkel, amilyenek például a levendula, hamvas cipruska, szálkafű és a különféle lombszínű csenkeszek.