Leírás
A tarka sás jellemzése
Ez a különleges megjelenésű díszfű Japánból származik. Remek kiegészítője lehet bármely kertnek, kifejezetten jól mutat, ha akár egy külön virágágyást szentelünk neki és önmagában ültetjük be. Az igazi modern hatás érdekében fekete vagy szürke kavicsokkal díszített ágyásban fog jól mutatni a tarka sás. Kompakt növekedés jellemzi, kifejlett magasága 40-50 centiméter körül fog alakulni. Sárga-zöld csíkozott levelei visszafele hajlanak. Kertépítők előszeretettel ültetik sziklakertbe, hiszen a díszfüvekre jellemzően rendkívül igénytelen a gondozása. A rendszeres öntözésről gondoskodnunk kell, érdemes csepegtető szalagot kihúzni a tövekhez. Örökzöld lombozata télen is díszíteni fogja a kertet. Használhatjuk szegélynövényként, sorban ültetve. Ilyen jellegű felhasználás esetén tartsunk 50-60 centiméter tőtávolságot a növények között. Jól tolerálja az árnyékosabb fekvést is, ezért fákkal tarkított kertrészeken is bátran felhasználhatjuk. Virágai nyárközepén fognak megjelenni és díszíteni.
Milyen gondozási igénye van a tarkasásnak?
Talajigény: Humuszos, tápanyagban gazdag talajon fog a legszebben fejlődni. Ezt elősegíthetjük szervestrágya, komposzt bedolgozásával.
Fényigény: Napos és árnyékos helyekre is ültethetjük a kertben.
Vízigény: Közepes a vízigénye. Napos helyre ültetve kell gondoskodni a rendszeres vízutánpótlásról.
Szaporítás: Tőosztással tavasszal és ősszel lehet tovább szaporítani a tarka sást.
Metszés: A tavaszi fagyok elmúltával vágjuk vissza a töveket, ezáltal szép új leveleket fog nevelni.
A Carex morrowii Ice Dance társ növényei a kertben
Ahogy már említettük előszeretettel alkalmazzák csoportosan, önmagában ültetve. Szintén jó választás lehet babérmeggy sövényfal elé ültetve, vagy más színes lombú díszfüvekkel, mint az alangfű, szálkafű összeültetve. Vegyes évelő ágyásokban is remek kiegészítője lehet a tavasztól őszig virágzó évelő virágoknak.