Leírás
Miért válaszd az Acer palmatum Garnet japán juhart?
Egy látványos díszcserje, amit kis fává is nevelhetsz, különleges szeldelt, karéjos levelei a narancssárga, bordó és zöld árnyalataiban pompáznak évszaktól függően, akár csak egy festővásznon! Ez az alacsonyabb fajta csupán másfél méter magasságot ér el, a koronája szétterülő, 1,5-2,5 méterre nyúlik. Télen lehullatja a leveleit, jó fagytűrő és rezisztens a betegségekre, kevés kártevője van. A városi környezethez remekül alkalmazkodik. Díszítőérték szempontjából jelentéktelen lila virágai április-májusban nyílnak. Az alapfaj Kelet-Ázsia erdeinek aljnövényzeteként él, ezt figyelembe véve ültesd félárnyékos, üde, párás kertrészekbe, teraszra vagy balkonra. Az ültetőföldjéhez keverj savanyú kémhatású talajt és homokot, hogy javítsd annak szerkezetét és megelőzd a pangóvíz kialakulását.
A Garnet japán juhar gondozása
Talajigény: Átlagos, tápanyagban gazdag, jó szerkezetű és savanyú kémhatású kerti talaj szükséges az ültetéséhez. Ha túl meszes a kerted földje, inkább dézsás növénynek ajánljuk a japán juhart.
Vízigény: A párás környezet biztosítása fontos szempont, nyári hőségben rendszeresen öntözd a növényedet.
Fényigény: Félárnyékos vagy árnyékos helyre ültesd, a tűző napon megéghetnek a levelei.
Metszés: Az alakító metszésen kívül nem kell gyakran metszened, azonban ha beteg vagy gyenge ágakat látsz rajta, azoktól érdemes megszabadítanod, hogy egészségesen növekedjen tovább a növényed.
Milyen növényekkel társítsd a Garnet japán juhart?
Színpompás lombja miatt szoliterként ajánljuk leginkább, növényágyásban is megérdemli a központi helyet, hiszen minden tekintetet magára vonz. Az árnyékliliomok nagy levelei kontrasztot képeznek a juhar szeldelt, különleges levélformájával. Hogyha nem szeretnéd a növény tövét üresen hagyni, ültess köré tűzesőt, bőrlevelet és hunyorokat, így kiegészítheted a kompozíciót.