Leírás
Az oszlopos japán kecskerágó jellemzői
Könnyű gondozás és lassú növekedés jellemzi ezt az egyedi megjelenésű, örökzöld dísznövényt. Előkertek, bejáratok kedvelt növénye, de ültethetünk belőle alacsony határolósövényt is. Ekkor a tőtávolság 50 cm legyen. Fényes, merev levelei sűrűn állnak a dús bokrot képező növényen. Csekély gondozásigény és kiváló szárazságtűrés jellemzi az oszlopos kecskerágót. Nem igazán szükséges metszeni, csak alakító jelleggel, mivel szép, oszlopos formát nevel. Önállóan is ültethetjük vegyes virágágyásokba, vagy kisebb méretű kertekbe is. Japán hangulatot idézhetünk elő, ha az oszlopos növekedésű kecskerágót vöröslevelű japán juharral, színes lombozatú tűzesőkkel kevert ültetjük. Képezhetünk belőle kisebb csoportokat 3-5 darabot egymástól 50-60 centiméter távolságra ültetve. Bejáró mellet térelhatárolónak is használhatjuk.
Az oszlopos kecskerágó igényei
Talajigény: Igen jól tartható szinte minden általános kerti talajtípuson, de kerüljük a nagyon megtömörödött, vízáteresztésre képtelen talajokat. A homokos talajban is könnyen nevelhető, a megfelelő tápanyagutánpótlással és rendszeres öntözéssel még ezen is igen könnyen fejlődik.
Vízigény: Közepes vízigényű, ültetéskor gondoskodjunk a rendszeres öntözésről.
Fényigény: Napos és félárnyékos helyen is szépen fejlődik.
Szaporítás: A legegyszerűbben zölddugvánnyal lehet szaporítani. Vágjunk le friss hajtásokat, tegyük tőzeges keverékbe és tartsunk párás környezetet amíg megindul a begyökeresedés.
Milyen növényekkel társíthatom a Euonymus Green Spire-t?
Zöld lombozatát nagyon jól kiegészíti a sárga levelű tűzeső vagy a vörös méhbalzsam, illetve a lila virágszínű gólyaorr mellet is jól fog mutatni. Sziklakertbe ültetve a különböző Sedum fajok lehetnek remek kiegészítői vagy a fehér virágú tatárvirág.