Leírás
A Salix integra Hakuro-nishiki jellemzése
A tarka levelű japán fűz színes leveleivel díszít elsősorban, jó szárazságtűrő, betegségek, kártevők nem jellemzőek rá. Magas törzsre oltott, kisebb méretű fa, ültesd a kertet egy egy látványos, szemelőtt lévő részére. Érdemes önállóan ültetni, ahol ki tud teljesedni a fa látványa, de támfal, magas kerítés mellé sorba ültetve is impozáns látványt nyújt. A rendszeres öntözés hatására lesz egyenletes a növekedése.
A japánfűz gondozása
Nem különösebben igényes a talajra, marhatrágyával, tőzeggel javíthatod a japán fűz növekedési ütemét, nagyobb gyökérzetet fog fejleszteni. Rendszeresen metszeni kell a koronáját, ez lehet évi 3-4 alkalom is. Végezhetjük éles metszőollóval, de sövénynyíróval is formázhatjuk a hajtásokat.
A hazai klímánkon télálló, nem igényel takarást, napos vagy félárnyékos helyre egyaránt ültethető a Hakuro-nishiki japánfűz.
A Salix integra Hakuro-Nishiki igényei
Vízigény: Ültetést követően rendszeresen öntözd, hogy megfelelően begyökeresedjen. A több éves töveknek közepes a vízigénye.
Talajigény: Ültethető általános kerti talajba. Készíts nagyméretű ültető gödröt (kétszer-háromszor nagyobb mint a cserép mérete). Tőzegkeverékkel javíthatod a gyökeresedést.
Metszés: Bátran metszd meg! A növekedési ütemnek megfelelően évente 3-5 metszésre is szükség van, ekkor lesz szép korona formája a Hakuro-Nishiki japánfűznek.
Milyen növényekkel társíthatom a tarka levelű japánfűzt?
A legtöbb kertben önállóan díszít egy füves terület közepén vagy előkertben. Annak érdekében, hogy kiemelkedjen pompás lombkoronája, alacsony növekedésű talajtakarókkal érdemes összeültetni. Jól mutat a japánfűz köré ültetett tarka levelű meténg, kaukázusi nefelejcs, de ültethetünk alacsony növekedésű bugás hortenziát is, mint a Petite Star.
Értékelések
Bomba biztos csomagolás miatt sértetlenek.
Máskor is rendelünk !