Leírás
A deres csenkesz
Gardencentrum.hu TIPP: Amennyiben a deres csenkeszt csoportokba ültetjük (5-7-9-12-15 db), egy kupacba, 30 cm-es tőtávolságra egymástól, nagyszerű színfoltot érünk el!
A manapság divatos antracit/szürke/fehér színösszeállítású házak és kertek világában gyakorta ültetett díszfű a deres csenkesz. A bejárat melletti növényágyás meghatározó és színben is remekül passzoló évelője. Télen a lombozat megmarad, a hideg miatt lekonyul.
Hova ültessem a deres csenkeszt?
Napos növényágyások, sziklakertek közkedvelt növénye. Modern díszfüves növénycsoportok meghatározó növényeleme.
Dús, bokros levelével díszítő évelő a deres csenkesz. Könnyen nevelhető, a kezdő kertészeknek is bátran ajánljuk! Szereti az üde, jó vízgazdálkodású talajokat, de nem válogatós.
A deres csenkesz félörökzöld (enyhébb teleken a lombozat megmarad, és tavasszal felfrissül, kihajt) évelő bokrot formáló növény. Virágait júniustól augusztusig hozza, melyek rózsaszín harang formájúak és a leveles bokorból kiemelkedve, csokorban nyílnak. Mind a napot, mind az árnyékot jól tűri. Közepes vízigényű, kerülni kell a talaj kiszáradását. Ültetési távolság 30-40 cm. Kifejlett magassága 25-30 cm (a virágzati szár akár 30-40 cm-re is kiemelkedik).
Milyen gondozást igényel a Festuca, deres csenkesz?
Talajigény: Jó vízáteresztő képességű talajba ültessük, keverjünk tőzeget a gyökérzónába, a jobb gyökeresedés érdekében.
Vízigénye: Alacsony, kiválóan bírja a száraz, vízhiányos időszakokat is, de a megfelelő kondíció érdekében rendszeresen felügyeljük a talaj víztartalmát, de kerüljük a túlöntözést!
Fényigény: Napos/félárnyékos helyre ültessük a deres csenkeszt. Árnyékba ültetve zöldül, élénkszürke, csillogós színét elveszti, a lombozat elterül.
Gondozása: Ültetés után a töveket rendszeresen öntözzük a megfelelő begyökeresedéshez.
Szaporítása: Ősszel tőosztással szaporítható.