Leírás
A gömb koronájú szivarfa felhasználása
Utcafrontra, díszkertekbe egyaránt ültethető a gömbszivarfa. Nem virágzik, így termése sincs, nem szemetel. Kompakt, lapított koronaformája méltán népszerű, hiszen óriási méretű, szív alakú levelei dúsan borítják a lombkoronát.
A következő igényeket biztosítsd a gömbszivarfának
Talajigény: Jó vízáteresztő képességű, üde talajba ültessük, elviseli a meszesebb talajokat is.
Vízigény: Mérsékelt öntözést igényel, a rendszeres öntözésre nyári melegekben van szükség.
Fényigény: Magas fényigényű, ezért napos helyre ültessük.
Gondozása: Ültetés után a töveket rendszeresen öntözzük a megfelelő gyökeresedés érdekében. Az ültetőgödörbe keverjünk M-Peat földkeveréket, aminek hatására gyors lesz a begyökeresedés.
Milyen növényekkel mutat jól a gömbszivar fa?
Mivel tömött, kompakt formája igen szabályos lapított gömböt alkot, így beilleszthető a feszesebb, modern kertvilágba is. Katonás, rendezett utcafrontra történő kiültetése esetén a gömbszivar fákat egymástól legalább 6 méterre ültessük. Csodásan mutat a lenge levelű díszfüvek, vagy az óriási virágokkal rendelkező bugás hortenziák, és a virágzó évelők társaságában is. Pompás, üdezöld levelei jól mutatnak más, tarka lombozatú dísznövénnyel, mint amilyen a sárga-zöld levelű Maryline ezüstfa. Törzsmagassága 180 cm, ami azt jelenti, hogy a talajszinttől mérve 180 cm magasságban kezdődik a korona első vázága.