Leírás
A nádtippan jellemzői
A nádtippan egy közepes méretű, bokros növekedésű díszfű, keskeny, érdes, zöld levelekkel. Nyár közepétől dúsan, látványosan virágzik, kalászvirágzata előbb sötétbarna, majd szalmasárgára vált.
A nádtippan igényei, gondozása
Könnyen nevelhető díszfű, mely jó szárazságtűrő képességgel rendelkezik, jól bírja a városi környezetet is.
Talajigény: Szinte bármilyen kerti talajon jól fejlődik, ilyen szempontból nem válogatós a nádtippan. Ültetéskor bedolgozott szervestrágyával sokat tehetünk a megfelelő gyökeresedés és fejlődés elindulása érdekében.
Vízigény: Mint a legtöbb díszfű, a nádtippan is jó szárazságtűrő, kis vízigényű növény. Ültetést követően rendszeres öntözést igényel.
Fényigény: Közepes fényigényű, napos vagy félárnyékos területre ültethető, de virágzása napon lesz a leglátványosabb.
Gondozás: Ősszel kössük szorosan össze a nádtippan lombját, ezzel védve a téli csapadéktól, majd tavasszal, a fagyok elmúltával vágjuk vissza a növényt.
Szaporítás: Tavasszal tőosztással szaporítható.
A nádtippan ültetése, növénytársítási lehetőségek
Habitusának köszönhetően szoliterként is kiválóan érvényesül. Remek választás lehet vízpartokra, más díszfüvekkel vagy pl. dúsvirágú verbénával társítva. Évelőágyakban remek hátteret nyújt az ősszel virágzó dísznövényeknek, jól mutat őszirózsa, vagy évelő napraforgó társaságában. Különleges látványt érhetünk el, ha hortenziákkal vegyesen ültetjük, pl. az Annabelle cserjés hortenzia nagyméretű fehér gömb alakú virágai remekül mutatnak a nádtippan mellett.