Leírás
A himalájai nyír jellemzése
Elsősorban gyors növekedése miatt olyan kedvelt díszfa. Messziről kitűnik szép, fehér kérge. Az alapfajhoz képest a himalájai nyír kérge kevésbé repedezik fel, ezért még nagyobb díszítő értékkel rendelkezik. Különleges megjelenést kölcsönöz a több törzsön növekedő hajtásrendszere, mely inkább felfelé törő, mintsem lefelé csüngő. A közepes méretű díszfák közé tartozik, ezért a nagyobb kertekbe javasolt ültetni. Akár önállóan is jól mutat egy zöld gyep felület végében, de csoportosan ültetve könnyedén varázsolhatunk erdei hangulatot a saját környezetünkben. Nem igazán igényel különösebb törődést, könnyen nevelhető, jól tűri a hazai klímát.
A Betula utilis Jacquemontii igényei
Talajigény: Általános kerti talajban jól érzi magát, kerülni kell a pangó vizes területeket. Homokos talaj esetén javítsuk szervestrágyával a szerkezetet.
Fényigény: Napos és félárnyékos helyen is szépen fejlődik.
Vízigény: Ültetést követően bőségesen öntözzük, a begyökeresedett példányoknak közepes a vízigénye.
Hova ültessem a himalájai nyírfát?
A kert bármely pontján jól fog mutatni ez a dekoratív díszfa. Számoljunk a 10-12 méter körüli magasságával és 5-6 méteres szélességével. Önmagában is szépen mutat, de ha elég hely áll a rendelkezésünkre, akkor ültethetjük csoportosan is. A himalájai nyír által nyújtott árnyékot kedvelik a különböző árnyékliliomok, tűzesők, de szintén jól mutat sárga virágaival az indás berkipimpó is mint aljnövény.