Leírás
Mit érdemes megtudnom a csoki selyemakácról?
A zöld lombszínű selyemakác mélybordó levelű színváltozata. Ez a különleges lombszínnel rendelkező egyedi díszfa élénk színfoltot hoz a kopár udvarokba! Kihajtástól csokoládéhoz hasonló lombszíne erős kontrasztot gerjeszt a sötétzöld gyepfelülettel, így ültetése szoliterként, vagyis egymagában is jelentős szépségű. A csoki selyemakác rendkívül hosszasan virágzik, több ütemben nyíló virágai élénkrózsaszínűek. A mélybordó levelekkel a finom virágok ellenállhatatlan díszt eredményeznek. A levelek a nap végére, este különleges módon összecsukódnak. Lombhullató, fiatal korban kissé fagyérzékeny, az első pár évben takarást igényel. Imádja a napos, meleg fekvést, tűző napra is bátran ültethetjük. Ágrendszere viszonylag törékeny, így kerüljük a szeles, huzatos, dombos kertrészeket, melyek a lombkoronát, ezzel együtt a virágokat is károsíthatják.
Ha szerény méretekkel bír csupán az udvarod, vagy már teljesen tele ültetted virágokkal, de beleszerettél ebbe a csodás csoki selyemakácba, akkor Neked ajánljuk az ugyancsak mélybordó levélszínű, de kisebb méretű különleges, csüngő változatú fajtáját, a csüngő csokiakác díszfát.
Milyen igényei vannak az Albizia julibrissin chocolate díszfának?
Talajigény: Jó vízáteresztő képességű, üde talajba ültessük a csoki selyemakácot, ami nem tömörödik, laza, és levegős szerkezetű.
Vízigény: Közepes vízigényű a csoki selyemakác, a rendszeres öntözést meghálálja, szebben fejlődik. Nyáron különösen figyeljünk oda a csoki selyemakác megfelelő vízellátására.
Fényigény: Napos, meleg helyre ültessük, árnyékba semmiképpen, mert a csoki selyemakác megritkulhat és nem lesz szép, dús növényünk.
Tápanyagigény: Ültetéskor és azt követően minden tavasszal adagoljunk a tövéhez szervestrágyát, hogy megfelelő tápanyaggal lássuk el a csoki selyemakácot, és jó kondícióban, megfelelően fejlődhessen.
A kert mely részére ültessem a csoki selyemakácot?
Megfelelő öntözés és tápdús talaj esetén intenzív növekedésű díszfa a csokoládé színű selyemakác. Lehetőleg a kert olyan részére ültessük, ami nem fagyzugos. Télen takarni szükséges az első pár évben, hiszen melegigényes növény. Érdemes a kert egy hangsúlyosabb pontjára ültetni szoliter növényként. Könnyen nevelhető, kezdőknek is ajánljuk!
Ültetés után a töveket rendszeresen öntözzük a megfelelő begyökeresedéshez. Készítsünk minél nagyobb ültetőgödröt, amibe tőzeget is bedolgozhatunk, hogy minél hamarabb begyökeresedjen. Metszeni csak alkalmanként kell.
Milyen nagyra nő meg a csoki selyemakác?
A zöld lombszínű selyemakác díszfával megegyező, kb 6-10 méter magasságúra növekszik. A csoki selyemakác terebélyes lombkoronája ugyancsak 5-8 méter szélességűre gyarapodik.
Milyen növények passzolnak a csoki selyemakácfám mellé?
Érdekes lombszíne miatt egymagában, szoliter növényként is ültethető, de virágokkal körbeültetve tarkíthatjuk a hatást. Válasszunk a környezetébe más, hosszú virágzású növényt, mint pl. a pimpó, vagy a ragyogó kúpvirág.
Társnövénynek válasszunk a páratlan szépségű bugás hortenziák közül. A Sundae Fraise bugás hortenzia virágszíne a yílás előrehaladtával megváltozik, így színben harmonizál majd a csokiakác lombszínével, akárcsak a Vanille fraise bugás hortenzia. De a Phantom bugás hortenzia eleinte fehér virágai is elnyílva sötétrózsaszín virágszínbe borulnak. Mindegyik kicsit más, de mégis különböznek, így játékossá teszik a virágágyást. A Little spooky bugás hortenziát alkalmazva kisebb kertekben is kedves társnövényre leltünk. További hosszan nyíló bugás hortenzia virágainkat itt megtalálod.
Lombozata szűrt árnyékába kedvezően telepíthetőek az olyan dísznövények, melyek kifejezetten bírják a szírt napfényt. Ilyen pl. a tűzeső, vagy a viaszos levelű árnyékliliom.
Teljes név: Albizia julibrissin Summer Chocolate - Csokoládé selyemakác , ejtsd: Albízia julibrisszín számmer csáklet